BURAK HAMDİ TUFAN

SOFTWARE DEVELOPER

Hakkımda

Beni Tanıtan Küçük Bir Yazı

Burak Hamdi Tufan

Web & Masaüstü Yazılım Geliştirici

Ben Mersin ilinin Erdemli ilçesinde Dünyaya merhaba dedim. Küçük yaşlardan beridir teknolojiye olan ilgim sayesinde araştırmacı bir kişilik sahip oldum. Yani Bir bilgi varsa o bilgi benimdir mantığıyla yaşadım. Bununla birlikte ilk başlarda bilgisayar donanımlarına olan ilgim daha sonraları bilgisayar yazılımlarına doğru kaydı. Ve şu anda 14 farklı programlama dilinde profesyonel yazılımlar geliştirebiliyorum

Yazılım serüvenim ilk okulda başladı. O yaşlardan beri kod ezberlemekten ziyade işlemlerin mantığını anlayarak, nasıl çalıştıklarını öğrenerek programlama konusunda kendimi geliştirdim. Kısacası öğrenmenin en güçlü yoluyla kendimi geliştirdiğim için öğrendiklerimide unutmuyorum...

CV'yi İndir

Yeteneklerim

Çokda İyi Olmasada Bayağı iyiyim

C# (C Sharp)

.Net Platformunun Göz Bebeği

SQL

Veritabanı yönetim sistemleri(SQLITE,MSSQL,MySQL)

ASP.NET

.Net Web Programlama Platformu

HTML

Çok iyi olmasamda Fena Değilim

jQuery

Web JavaScript Kütüphaneleri

PHP / MySQL

Linux Tabanlı Web Programlama Platformu

ANDROID

Mobil Yazılım Platformu

C / C++

Düşük Seviyeli Programlama Dilleri

Java

Bir çok platformda çalışan programlama dili

Tecrübelerim

Haziran,2016
Halen Devam

Visnet Bilişim Sistemleri

Yazılım Geliştirici

Visnet Bilişim sistemleri bünyesinde uçak simülasyon yazılımları geliştirmekteyim. Flight Simulator ve xPlane Eğitim yazılımları ile entegre bir şekilde çalışan gösterge yazılımları ve uçuş kontrol sistemleri geliştiriyoru. Bu kontroller sayesinde uçağın içindeymişsiniz gibi dışarıdan kontroller ile klavye kullanmadan uçuş eğitimi yapmış oluyorsunuz. Aynı zamanda uçağın dış göstergelerinide benim yaptığım yazılımlarla elektronik olarak görüntüleyebilirsiniz.

Mart,2015
Haziran,2016

Nacsoft Yazılım

Yazılım Geliştirici

Nacsoft Yazılım bünyesinde Web Ağırlıklı olmak üzere görüntü işleme konusu üzerinde çalışmalar yaptım. Web üzerindeki çalışmalarım sayesinde kendime PHP,MySql konusunda çok önemli tecrübeler kazandırdım.

Eylül, 2010
Haziran, 2012

Bolu - Dörtdivan Anadolu Öğretmen Lisesi

Yazılım Geliştirici / Öğrenci

Burası benim lise öğrenimimi tamamladığım lisedir. Burada okul hayatımı sürdürürken pansiyonun var olan yazılımını yurt müdürünün isteği doğrultuda pansiyon için var olan yazılımları düzenledim ve yeni yazılımlar geliştirdim.Bu yazılımlar halen kullanılmaktadır.

Eğitimim

2012 - Halen Devam

Kocaeli Üniversitesi

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi

Bu fakültede Uçak elektrik ve Elektroniği Bölümü okumaktayım. Çok sevdiğim Faruk Hocamın Tavsiyeleri üzerine gittiğim ve halen devam ettiğim bölümdür. Burada uçakların ve parçalarının donanımlarını öğreniyoruz. Ayrıca uçak sistemlerine nasıl bakım yapılır konusundada bilgiler ve pratikler kazanıyoruz. Bölümü bitirdiğimde Uçak Bakımcısı olarak çalışmaya başlayabileceğiz.

2008 - 2012

Bolu Dörtdivan Anadolu Öğretmen Lisesi

Okul 2.si

Lise eğitimimi sürdürdüğüm okuldur. Burada geçirdiğim zaman boyunca orda görev yapan hocalarım tarafından yazılım konusunda Resmen yetiştirildim. Özellikle Faruk YILDIRIM'a özellikle teşekkür ediyorum. Hocam sayesinde yazılım konusunda ufkum açıldı ve daha geniş düşünebildim.

Nisan, 2015
Haziran, 2012

Sabiha Gökçen Havalimanı

İş Güvenliği Sertifikası

Kendi okuduğum bölümle alakalı çalışabilmem ve daha birçok meslekte çalışabilmem için 3 yıl geçerli olan İş Güvenliği Sertifikasına sahibim. Bu sertifikayı alırken öğrendiğim bazı tecrübeler bana çok şey kattı.

Çalışmalarım

Bazı Çalışmalarımı Paylaştığım Alan

Bana Ulaşın

İhtiyacınız olduğunda bana ulaşmak için.

BLOG SAYFAMIDA ZİYARET EDİN.

İletişim Bilgileri

Türkiye,Kocaeli,Derince

btufan@thecodeprogram.com

thecodeprogram.com

Blog Sayfam